Zabudowa wielorodzinna Poznań - Starołęka

Zabudowa mieszkalna wielorodzinna wraz z garażem podziemnym​ | ul. Starołęcka | Poznań

Inwestor: prywatny
Powierzchnia użytkowa: 2 627,18 m2
Powierzchnia usługowa: 895,68 m2
Powierzchnia zabudowy: 1 182,00 m2
Projekt: 2021
Zespół autorski: Paweł Kobryński, Wojciech Krawczuk, Marcin Sakson, Agata Sobańska
Wizualizacje: Michał Hondo


Na przedmiotowej działce planuje się budowę kameralnego osiedla mieszkalnego wielorodzinnego złożonego z dwóch budynków niskich usytuowanych zgodnie z liniami zabudowy określonymi przez decyzję o warunkach zabudowy i wkomponowanych w istniejące ukształtowanie tereny. Budynki na planie litery L o prostej bryle i formie przekryte dachami płaskimi zostały zlokalizowane na działce w sposób umożliwiający przepisowe nasłonecznienie wszystkich mieszkań i niwelujący zjawisko przesłaniania oraz wzajemnego zacieniania. Inwestycja nie będzie negatywnie wpływać na istniejącą zabudowę sąsiednią oraz ograniczać możliwości przyszłej zabudowy na sąsiednich działkach budowlanych.

Projektowana zabudowa będzie pełnić funkcję mieszkalną wielorodzinną. Koncepcja nie zakłada lokalizacji żadnych (dopuszczonych zapisami DWZ) lokali usługowych. W dwóch budynkach o trzech kondygnacjach nadziemnych zaprojektowano łącznie 49 mieszkań o zróżnicowanej strukturze od mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym po czteropokojowe z kuchnią, w tym również mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każde z mieszkań posiada własny balkon, loggię (mieszkania od strony rzeki) lub ogród z tarasem (mieszkania na parterze). Wyjątkiem są dwa mieszkania na najwyższej kondygnacji w budynku od strony rzeki, które posiadają taras w rozległym widokiem na Wartę.
Podstawową funkcję mieszkalną uzupełniają zlokalizowane w budynkach pomieszczenia wózkarni/rowerowni oraz komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne przeznaczone na infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania budynków.